Jakiego rodzaju korzyści wynikają z użycia technologii piankowania dachu?

Panujący w Polsce klimat zalicza się do bardzo zróżnicowanych, w zimie oddychamy nawet powietrzem arktycznym. Niestety pomimo tego niefachowo wykonana izolacja cieplna może podnieść wielkość rachunków za ogrzewanie nawet o ok.

30%. Na szczęście można ulepszyć ten stan rzeczy przez m.in. docieplenie poddasza.
jadalnia

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że to właśnie tamtędy ucieka największa ilość ciepłego powietrza. Na szczęście piankowanie dachu to znana i przetestowana technologia, która przynosi pewność zachowania stabilności energetycznej nawet na kilkadziesiąt lat. Tego typu typ docieplania dachu wykonuje się wykorzystując technologię natryskową. Jest to znakomita i bardzo uniwersalna technologia, gdyż w zimie kumuluje ciepłe powietrze w budynku, z kolei w okresie letnim wspomniana izolacja nie zezwala na wydobycie się zimnego powietrza na zewnątrz domu. Ponadto wynikiem piankowania jest izolacja dźwiękowa budynku i bardzo znaczny komfort użytkowania domu, w którym ją zastosowano.
Największą różnicą między piankowaniem, a wykorzystaniem przykładowo styropianu czy waty jest niemożliwa do osiągnięcia w przypadku odmiennych technik szczelność.wejdź do serwisu farba akrylowa do drewna i metalu farba akrylowa do drewna i metaluPoza tym zarówno parametr przewodnictwa cieplnego, jak i czas montażu takiego rodzaju izolacji przemawiają na korzyść piankowania. Doświadczeni robotnicy są w stanie zrobić w trakcie dnia docieplenie na powierzchni nawet 5 razy większej, niż w wypadku odmiennej techniki.

Nadplanowym atutem jest to, że piankowanie jest zupełnie bezpieczne dla zdrowia zarówno PRacowników, jak i użytkowników budynku. Pianka jest surowcem niepalnym, a koszt tego docieplenia zwróci się bardzo prędko.