W jaki sposób udekorować okno w sposób nowoczesny?

Dobrze zaaranżowane wnętrze to troska o szczegóły. Pomieszczenie w stylu nowoczesnym wymaga nie tylko odpowiedniego doboru barw oraz zachowania minimalizmu w wyposażeniu, ale również podkreślenia charakteru aranżacji przez niuanse.
Jednym z nich, wbrew pozorom bardzo istotnym, będzie oprawa wnęk okiennych.

dom jednorodzinny

Autor: shankar s.
Źródło: http://www.flickr.com
W bogatej ofercie sklepów wnętrzarskich znajdziemy wiele różnorodnych możliwości, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Firanki i zasłony kojarzą nam się przede wszystkim z tradycyjnymi wnętrzami. Aranżując pokój dzienny w nowoczesnym stylu nierzadko unikamy zawieszania w oknach bogatych materiałów. Czasem faktycznie zapewnia to interesujący rezultat, szczególnie kiedy możemy poszczycić się atrakcyjnym krajobrazem za oknem i pięknie wykończoną wnęką okna. W większości wypadków jednak zastosowanie jakiegoś typu osłon jest nieodzowne, przez wzgląd na potrzebę regulowania dopływu światła jak też chęć zachowania prywatności.
Wyjściem, jakie doskonale wpasuje się w minimalistyczny wystrój (plafon z kryształkami) mieszkania, będzie zrezygnowanie ze typowej dekoracji okiennej w formie ażurowej firany i wzorzystej zasłonki. Zamiast tego, korzystniej zdecydować się tylko na jeden typ tkaniny (pozostałe informację dostępne będą tu). Doskonale wyglądać będzie zasłonka z materiału o jednolitym odcieniu, dobranym do odcienia ścian. Używając tkaniny nieznacznie przejrzystej zapewnimy dopływ światła, a jednocześnie zapewnimy sobie troszeczkę intymności.

Dekoracją okienną wpisującą się w prąd minimalizmu, prostoty jak też funkcjonalności będą na pewno rolety. Do wyboru mamy materiały gładkie bądź wzorzyste. Ich kolor musi być dobrany do wystroju wnętrza.