Trzydzieści metrów kwadratowych w mieście czy dom z ogródkiem na wsi? Wybór należy do Ciebie!

Od kilku dekad obserwujemy olbrzymi rozwój ośrodków miejskich. Duże firmy międzynarodowe inwestują w Polsce, zakładając u nas swoje placówki. Na siedziby nowo powołanych przedstawicielstw biznesowych wybierane są oczywiście miejsca posiadające pewien potencjał. Pod terminem potencjał korporacje rozumieją odpowiednią infrastrukturę i wystarczającą liczbę osób chętnych do pracy. Wielkie miasta spełniają te warunki. W nich bowiem mieszczą się szkoły wyższe, które rok w rok wypuszczają masy potrzebujących zatrudnienia absolwentów. Świeżo upieczeni posiadacze dyplomu nie powracają zatem do rodzinnych domów, ale pozostają tam, gdzie czeka na nich posada i stabilizacja. Cykl się zamyka. Mniejsze miejscowości nie mają co liczyć na inwestycje zagraniczne, a dodatkowo są pozbawiane młodych, pracowitych mieszkańców i ich podatków. Duże miasta wspierane pieniędzmi inwestorów, rozbudowują się, by pomieścić tysiące nowych ludzi, którzy zdecydowali się tutaj osiąść. Oczywiście taki stan rzeczy nie mógł długo zostać bez reakcji. Coraz liczniejsze grono osób zaczyna odczuwać zmęczenie z tempa i ścisku panującego w mieście.

Zaciekawił Cię nasz post? Masz ochotę na inne? Wobec tego jesteśmy tutaj (https://www.archipelag.pl/projekty-domow/domy-z-duzymi-przeszkleniami) – trzeba kliknąć w ten link i czytać następne opisy.

Ludziom doskwiera brak przestrzeni, parków, miejsc do odpoczynku czy parkingów. Niezwykle istotną kwestią jest również jakość powietrza, która ostatnio znacząco się obniżyła. Mieszkańcy Warszawy i innych polskich miast nie zamierzają narażać zdrowia i życia swoich bliskich. Stąd pochodzi trend do przeprowadzek na peryfieria. Podmiejskie wsie i mniejsze miasteczka oferują znużonym mieszczuchom to, czego najbardziej im brakowało czyli: ciszę, świeże powietrze, drzewa i sporą dawkę potrzebnego osamotnienia. Domy na sprzedaż w Warszawie i okolicach szczycą się wielkim zainteresowaniem. Ludzie nie chcą już żyć na ponurych blokowiskach bez zieleni i miejsc dla dzieci. W dzisiejszych czasach młodzi warszawiacy wolą wziąć trochę większy kredyt i zamiast niewielkiego mieszkania w mieście kupićziemię na wsi i wybudować własny dom. Ciekawą alternatywą są również gotowe domy pod Warszawą, których cena często jest niższa niż kawalerki w modnej dzielnicy.