Jaką kostkę wybrać na nawierzchnie dookoła domu?

Estetyczny wygląd brukowej kostki to zbyt mało żeby na jego podstawie dokonać odpowiedniego wyboru.
Istotne są także obciążenia które musi przenieść nawierzchnia, a także jaki kształt chcemy uzyskać.

Zbyt cienkie kostki betonowe mogą pęknąć pod przesadnym obciążeniem, natomiast nazbyt liczne docięcia zepsuję estetykę nawierzchni. Kostki brukowe szerokości 4 cm nadadzą się na piesze dróżki, tarasy a także punktowe utwardzenia w ogrodzie.

Zainteresował Cię taki tekst? Jeśli tak, to w tym miejscu również jest zamieszczona świeża treść (https://www.textura.net.pl/), która z pewnością Ci się spodoba.

Takowa kostka strzegom dobrze sprawdzi się zatem w miejscach przeznaczonych wyłącznie do pieszego ruchu, po których nie będą się poruszały auta.

kostka granitowa strzegom producent

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei kostki betonowe o grubości sześciu cm są najbardziej uniwersalne przeznaczone tak na deptaki, jak też na podjazdy bądź parkingi, po których jeździć będą samochody osobowe ważące poniżej 3,5 tony. Jeżeli natomiast chodzi o kostki brukowe grubości 8 cm – takie kostki rekomendowane są na specjalnie przygotowywane mocne utwardzenia, po których będą jeździć cięższe auta, a więc na przykład okresowo wjeżdżające na posesję wozy asenizacyjne czy pojazdy przewożące olej czy też surowce budowlane.
wykonawca

Autor: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskon
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Jeżeli chodzi o układ nawierzchni a kształt kostki , to na wąskie ścieżki, zwłaszcza te o nieregularnym kształcie, nadają się drobne kostki, jakie łatwo dostosować do wszelkiego typu krzywizn. Na prostych powierzchniach, jednakże dosyć mocno obciążonych dobrze się sprawdzą prostokątne kostki , lecz ułożone skośnie do kierunku jazdy samochodu.

Na powierzchnie tworzące łuki warto zastosować kostki betonowe o kształcie trapezowym. Czym cechuje się idealna kostka granitowa Strzegom producent podkreśla, że właśnie dużą odpornością.