Izolacje fundamentu – a więc, jak zachować ciepełko oraz po ochraniać przed wilgocią własny dom

Izolacja fundamentów bywa doskonałym rozwiązaniem kiedy chcemy zachować w budynku ciepło, lub po ochraniać je przez wilgocią – najbardziej często jednak ową izolację zakładamy, aby pozyskać obydwa te efekty.

Trampolina

Autor: Richard Leeming
Źródło: http://www.flickr.com
Powstały niewiarygodnie przeróżne materiały, dzięki którym to zrealizujemy obydwa cele, lub jedynie jeden – wszyściutko bywa zależne tylko od nas samych.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (http://ehsbiznespartner.pl/pozwolenia-decyzje/) podobnego portalu? To właśnie tam przeczytasz dodatkowe dane w odniesieniu do omawianej tutaj problematyki.

W pisanym dzisiaj tekściku postaramy się wydziergać parę słówek o wspomnianych materiałach oraz w jakich miejscach je umieścić, aby dały nam jak najlepszy efekt!

Jeśli chodzi o izolacje fundamentu pod względem ciepła, to musimy bez wątpienia skupić się na terytorium samiutkiej płytki betonowej oraz jej samych krawędzi – robimy to po to, by odseparować sam budynek od zimnego gruntu, co przekazuje nam pewność (jednak wyłącznie, jeśli porządnie obłożymy wspomniane obszary), iż ciepełko z wnętrza naszego domu nie będzie ulatywać do ziemi, jedynie pozostanie w środku. Co do kwestii ochraniania przeciwko wilgocią, to wspaniałe są do tego grube hydroizolacyjne folie typu polietylenowego, lub tak nazywane „membrany EPDM”. Wspaniale położone, zostają niezastąpionym metodą na zatrzymanie szczelności przeciw wilgoci. Jeżeli chodzi o sam materiał (najlepiej dla uzyskania obu efektów), to dobrze jest zwrócić spojrzenie na materiały o dużej odporności na ściskanie, a także takie, które to wyszczególniają się tak nazywaną „malutką nasiąkliwością”.

Pośród najczęściej rekomendowanych materiałów o tych właściwościach, odnajdziemy styropian rodzaju „EPS 200”, czy też tak nazywany polistyren ekstrudowany oraz polistyren typu „XPS”, nie wspominając o kruszywie ze szkła piankowego.