Izolacje fundamentu – a więc, jak zachować ciepełko oraz po ochraniać przed wilgocią własny dom

Izolacja fundamentów bywa doskonałym rozwiązaniem kiedy chcemy zachować w budynku ciepło, lub po ochraniać je przez wilgocią – najbardziej często jednak ową izolację zakładamy, aby pozyskać obydwa te efekty.

Trampolina

Autor: Richard Leeming
Źródło: http://www.flickr.com
Powstały niewiarygodnie przeróżne materiały, dzięki którym to zrealizujemy obydwa cele, lub jedynie jeden – wszyściutko bywa zależne tylko od nas samych.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (http://ehsbiznespartner.pl/pozwolenia-decyzje/) podobnego portalu? To właśnie tam przeczytasz dodatkowe dane w odniesieniu do omawianej tutaj problematyki.

W pisanym dzisiaj tekściku postaramy się wydziergać parę słówek o wspomnianych materiałach oraz w jakich miejscach je umieścić, aby dały nam jak najlepszy efekt!

Jeśli chodzi o izolacje fundamentu pod względem ciepła, to musimy bez wątpienia skupić się na terytorium samiutkiej płytki betonowej oraz jej samych krawędzi – robimy to po to, by odseparować sam budynek od zimnego gruntu, co przekazuje nam pewność (jednak wyłącznie, jeśli porządnie obłożymy wspomniane obszary), iż ciepełko z wnętrza naszego domu nie będzie ulatywać do ziemi, jedynie pozostanie w środku. Co do kwestii ochraniania przeciwko wilgocią, to wspaniałe są do tego grube hydroizolacyjne folie typu polietylenowego, lub tak nazywane „membrany EPDM”.

Dziś prezentujemy ten materiał – jeżeli jest on pomocny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj. Przekonaj się, może to także wyda Ci się cenne.

Wspaniale położone, zostają niezastąpionym metodą na zatrzymanie szczelności przeciw wilgoci. Jeżeli chodzi o sam materiał (najlepiej dla uzyskania obu efektów), to dobrze jest zwrócić spojrzenie na materiały o dużej odporności na ściskanie, a także takie, które to wyszczególniają się tak nazywaną „malutką nasiąkliwością”.

Pośród najczęściej rekomendowanych materiałów o tych właściwościach, odnajdziemy styropian rodzaju „EPS 200”, czy też tak nazywany polistyren ekstrudowany oraz polistyren typu „XPS”, nie wspominając o kruszywie ze szkła piankowego.