Jak nabyć nowiuteńkie mieszkanie?

Kupując nowe mieszkanko w zakończonej inwestycji bądź na wtórnym rynku, mało ryzykujesz. Jednakże, gdy planujesz powierzyć pieniądze deweloperowi, miej się na baczności.
Na szczęście nie musisz już kupować przysłowiowego „kota w worku”, dlatego że od jakiegoś czasu obowiązuje ustawa o ochronie praw nabywców domu jednorodzinnego zwana deweloperską.

fundamenty

Autor: Wajnert
Źródło: http://www.wajnert.pl
Informacyjny prospekt jest to z pewnością pierwsza rzecz, którą powinieneś się zainteresować. Pamiętaj, że to nie jest folder reklamowy z obietnicami, z których deweloper może się wycofać. Wszelkie spisane w prospekcie dane dotyczące owej firmy jak też jej inwestycji będą dla niej wiążące.

domy na sprzedaż pisarzowice

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Choć prospekt jest dość skomplikowany, to warto go szczegółowo zbadać. Dowiesz się np., czy deweloper jakieś inwestycje zrealizował, czy może jest debiutantem. W prospekcie firma oznajmia, czy jest właścicielem działki, czy nie jest ona obciążona hipoteką etc.

Kliknij na odnośnik rozliczanie ciepła, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj tekst, zawierający interesujące dane.

Uwaga! Jeżeli chodzi o domy na sprzedaż Pisarzowice, koniecznie zwróć uwagę, czy w informacyjnym prospekcie dewelopera i w umowie z deweloperem jest zawarta wiadomość o tym, czy bank, który kredytuje go, zgodził się na bezobciążeniowe wyodrębnienie poszczególnych lokali. Jeżeli tak, to oznaczałoby, iż w razie plajty przedsiębiorstwa apartamenty nie będą obciążone hipoteką banku.

Gdy klikniesz na pomocny serwis (http://www.oknagalio.pl/), ujrzysz, że ma zbliżone wiadomości na omawiany temat – te dane wciągną Cię zupełnie.

Mówiąc inaczej, twe prawa będą w pełni ochraniane.

A gdy w księdze wieczystej nieruchomości, na której powstaje inwestycja, wprowadzona jest już hipoteka banku, a ów nie wyraził zgody na bezobciążeniowe odgraniczenie lokali? Wówczas to on zaspokojony będzie jako pierwszy. Zaryzykujesz więc, że utracisz wszystko.