Jak kupić nowy dom – przewodnik

W wypadku kupna nowego domku najważniejsze jest znalezienie szczegółowej odpowiedzi na 2 podstawowe pytania: co kupujemy i od kogo.
Badając propozycje deweloperów , mamy głównie do czynienia z planami budowy osiedla, w ramach którego powstanie ten jeden konkretny dom.

kominek

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
domy mazańcowice

Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE
Powinniśmy pamiętać, iż osiedla domów bardzo często stawiane są etapami przewidzianymi na kilka lat do przodu, co oznacza, że ich rozrost zależy od ilości klientów, jacy pragną nabyć kolejne domy.na danej witrynie www – więcej informacji -Sporadycznie zdarza się, aby inwestycja osiedla stała się tzw. samotną wyspą. Kiedy na budowlanej działce powstaje nowiuteńkie osiedle, możesz spodziewać się, że w przyszłości zaczną pojawiać się następne inwestycje, jako że gmina przewidziała dany teren pod rozwój budownictwa lokalowego. Oczywiście wcale nie muszą to być kolejne domki jednorodzinne zbudowane przez tego samego dewelopera. Dlatego przed wybraniem punktu, w którym pragniemy zamieszkać, warto zainteresować się planami zagospodarowania przestrzennego dla konkretnej okolicy, które podpowiedzą nam, z jakimi obszarami sąsiaduje działka oraz co w przyszłości będzie można tutaj zbudować. Plany zagospodarowania zawierają informacje nie wyłącznie o tym, jak dużo budowlanych (Poznaj ofertę cleo firma) działek znajduje się w sąsiedztwie, ale przede wszystkim o tym, gdzie gmina planuje wybudować oczyszczalnię ścieków, nową szosę bądź wysypisko odpadków.

O ile domy Mazańcowice są w trakcie stawiania, to jest ogromna szansa, iż będziemy mieli możliwość dokonania jakichś zmian w projekcie, na przykład zamiany funkcji pomieszczeń czy też zmniejszenia powierzchni poszczególnych pokoi poprzez przesunięcie niektórych ścianek działowych lub rezygnację z ich stawiania.