Drzewo zawsze modne.

Jest wielu takich, dla których drzewo w domu kojarzy się ze marnym gustem i lakierowaną boazerią. Trendy, które przywędrowały do Polski z krajów Skandynawskich dowodzą jednak, że drzewo ma w sobie coś szlachetnego i stosownie zaadoptowane drewniane dodatki dodadzą naszemu wnętrzu wyrazu.

Wyroby drewniane na dobre powróciły do łask projektantów i designerów. Wielu przekonało się, że używanie surowców pochodzenia naturalnego umożliwia wyrobom nadać nieprzemijający charakter oraz z korzyścią wypływa na nasz humor.

W mieszkaniu wyroby z drewna najlepiej sprawują się w kuchni. Gotując potrawę drewnianą łyżką nie musimy się zastanawiać, czy przy wysokiej temperaturze uwalniają się substancje powodujące raka albo następują inne groźne reakcje chemiczne, tak jak to jest w przypadku wielu tworzyw sztucznych. Nie raz słyszeliśmy o aferach związanych z tym, że do wyrobu kuchennej zastawy i dodatków zostały użyte groźne materiały. W tym wypadku to tylko drewno, więc można czuć się bezpiecznie. Co więcej drewniane (zobaczysz tu) przybory kuchenne np pudełka wykonane z drewna nie są bardzo kosztowne, więc ich potencjalna wymiana, nie będzie nadwyrężała domowego budżetu.

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

Najbardziej wziętymi przedmiotami domowego zastosowania są drewniane deski kuchenne. Deski takie są różnych wielkości, a niektóre można kupić w bardzo wyszukanych kształtach. Kolejnym plusem drewnianych desek jest fakt, że nie nie powodują tak szybkiego niszczenia noży, jak te zrobione z tworzyw sztucznych.

Bardzo praktyczne w zastosowaniu i gustowne w wyglądzie są także na wino skrzynki. Mogą nam służyć do przechowywania herbaty, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy stosują drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając przy tym, że w wyniku tego produkty mają o wiele lepszy smak. Warto dodać, że do wyrobów najbardziej szlachetnych trunków, także stosuje się drewniane beczki.