Najważniejsze zasady korzystania z wentylatora – czyli zwyczajnie jak się nie rozchorować?

W współczesnych czasach właściwie w każdym biurze, a dodatkowo w coraz większej ilości domów jest klimatyzacja, która pomaga nam przeżyć tropikalne upały w lecie. Jeżeli jednak spędzasz akurat czas w miejscu, w którym klimatyzacji brak, wtedy musisz radzić sobie w jakiś alternatywny sposób.

przemysł - widok

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wówczas nie rozpłynąć się z gorąca, a jednocześnie nie zachorować od za niskiej temperatury?
wentylator

Autor: d.s.p
Źródło: http://www.flickr.com

Sposoby na ochłodzenie się
Jeżeli spędzasz całe dni w biurach, gdzie nie ma klimatyzacji, wtedy Twoim najlepszym sprzymierzeńcem bez wątpienia jest wentyLator. Niegdyś był podstawowym wyposażeniem praktycznie każdego biura, niemniej z czasem został zdetronizowany przez klimatyzację, która zazwyczaj spełnia znacznie lepiej swoje zadania. Jeżeli jednak nie masz w biurze klimatyzacji, wówczas wentylator (strona www) niewątpliwie powinien być pierwszą rzeczą, której zakup powinniście wymóc na swym szefie.

Skoro chcesz znaleźć również inne takiego typu artykuły, to być może wskazówki (http://www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-rolkowe/), które tu są opublikowane będą dla Ciebie bardzo cenne.

Dzięki niemu temperatura w biurze będzie przynajmniej trochę lepsza w trakcie największych upałów.

Jak się nie rozchorować?
Zwykle używanie wentylatora w długim okresie prowadzi do regularnych przeziębień. Jeżeli chcemy bowiem poczuć ruch chłodzącego powietrza, wówczas często kierujemy sobie wentylator bezpośrednio na twarz lub szyję – a wtedy niewątpliwie nie jest trudno o przeziębienie. Zwykle łatwiej powiedzieć niż zastosować w praktyce, jednak wentylator dobrze kierować w inną stronę niż bezpośrednio na siedzących obok niego ludzi. Ruch powietrza w biurze, chociaż niezauważalny wówczas gołym okiem, będzie odbywał się tak czy inaczej.

Równocześnie dzięki temu rozwiązaniu unikniemy zimnego powietrza na nagrzanym ciele, dzięki czemu oczywiście łatwiej będzie nam uniknąć przeziębień latem.