Po co stosować wełnę mineralną

Według badań prawie 40% utraconego w budynku ciepła wydostaje się dzięki niewystarczająco ocieplonym ścianom. A powinniśmy mieć świadomość tego, iż niepoprawnie ocieplony budynek to szczuplejszy portfel. Biorąc pod uwagę cały sezon grzewczy, w przypadku budynku mieszkalnego, może to być znaczna kwota absolutnie bezpodstawnie wydanych środków pieniężnych. Należy uwzględnić, że izolacja ścian przebiega w obydwie strony. Czyli w gorące, letnie dni wysoka temperatura nie nasila temperatury wewnątrz naszego domu.

Wełna mineralna
Rozwiązanie to oferuje nam niebywałą wygodę, więc jak widać ocieplanie ścian naszego domu(zobacz pompy ciepła projektowanie) ma bardzo duże znaczenie dla domowego budżetu, oraz naszej świadomości dobrze ulokowanych pieniędzy. Tyczy się to zarówno budynków już istniejących, gdzie wełna mineralna z powodzeniem jest stosowana, jak też domów, które dopiero powstają.

budowa

Autor: DAVID HOLT
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna mineralna, inaczej mówiąc wełna kamienna jest najpopularniejszym materiałem izolacyjnym stosowanym w Polsce. Najistotniejszą jej zaletą jest oczywiście to, iż ma ona bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Z tego powodu pomieszczenia, w których ściany pokryte są takim materiałem, po prostu zatrzymują temperaturę. Poza tym nienagannie sprawdza się w budynkach szczególnie zagrożonych możliwością wystąpienia pożaru, lub też bardzo wysokich temperatur ponieważ wełna mineralna jest ognioodporna. O wysokiej ognioodporności wyrobów z wełny mineralnej powinni pamiętać ludzie projektujący budowle użyteczności publicznej, szczególnie gdy znajdzie się w nich znaczna ilość osób.Zważywszy na dużą izolacyjność akustyczną, wełna doskonale nadaje się też do wykorzystania w miejscach o dużym natężeniu hałasu .

Hamuje głosy z zewnątrz oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się hałasu i wibracjom które powodują tramwaje, pociągi czy metro. Wełnę mineralną możemy zastosować także przy sufitach podwieszanych. Pełnią wówczas funkcję pochłaniacza dźwięków i są umieszczane w wolnej przestrzeni pomiędzy stropem a elementami osłonowymi.Inną wartością owego surowca jest to, iż nie odkształca się pod wpływem wysokich i niskich temperatur.

Czy masz ochotę zgłębić rozważany temat z innej perspektywy? Nic prostszego – zwyczajnie kliknij ten odnośnik, gdyż więcej zobaczysz tu.

Pamiętajmy więc, że użycie tego surowca da nam pewność i satysfakcję na długi czas.