Po co stosować wełnę mineralną


Wełna mineralna, inaczej mówiąc wełna kamienna jest najpopularniejszym materiałem izolacyjnym stosowanym w Polsce. Najistotniejszą jej zaletą jest oczywiście to, iż ma ona bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Z tego powodu pomieszczenia, w których ściany pokryte są takim materiałem, po prostu zatrzymują temperaturę. Poza tym nienagannie sprawdza się w budynkach szczególnie zagrożonych możliwością wystąpienia pożaru, lub też bardzo wysokich temperatur ponieważ wełna mineralna jest ognioodporna. O wysokiej ognioodporności wyrobów z wełny mineralnej powinni pamiętać ludzie projektujący budowle użyteczności publicznej, szczególnie gdy znajdzie się w nich znaczna ilość osób.Zważywszy na dużą izolacyjność akustyczną, wełna doskonale nadaje się też do wykorzystania w miejscach o dużym natężeniu hałasu .
Hamuje głosy z zewnątrz oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się hałasu i wibracjom które powodują tramwaje, pociągi czy metro. Wełnę mineralną możemy zastosować także przy sufitach podwieszanych. Pełnią wówczas funkcję pochłaniacza dźwięków i są umieszczane w wolnej przestrzeni pomiędzy stropem a elementami osłonowymi.Inną wartością owego surowca jest to, iż nie odkształca się pod wpływem wysokich i niskich temperatur.
Czy masz ochotę zgłębić rozważany temat z innej perspektywy? Nic prostszego – zwyczajnie kliknij ten odnośnik, gdyż więcej zobaczysz tu.
Pamiętajmy więc, że użycie tego surowca da nam pewność i satysfakcję na długi czas.