Te maszyny okażą się przydatne na twoim placu budowy

Prace budowlane generują wymóg zdobycia profesjonalnego sprzętu. Bez porządnych maszyn nie ma możliwości przyszykować terenu do budowy, przygotować rowów pod odpływy i instalacje gazowe, elektryczne czy telekomunikacyjne, ani położyć szos. Jednak mnóstwo ludzi nie orientuje się w tego rodzaju urządzeniach i nie wie, jakie maszyny są odpowiednie do poszczególnych zadań.

Niezastąpiony podczas wyrównywania powierzchni drogowych

Walec drogowy jest sprzętem nieodzownym przy pracach nawierzchniowych. Wyłożenie nawierzchni drogowej potrzebuje idealnego zniwelowania oraz ugniecenia powierzchni, a po położeniu asfaltu także przygładzenia oraz zagęszczenia asfaltu. Walec drogowy bywa przydatny zarówno przy naprawie dróg, jak również podjazdów do budynków mieszkalnych i zakładów produkcyjnych. Dzięki niemu droga staje się mocniej ubita i dzięki temu chroniona przed działaniem czynników atmosferycznych.

Prace budowlane

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Wszędzie tam, gdzie niesprzyjający dojazd

Roboty budowlane mają miejsce wielokrotnie w niełatwych warunkach lub w zagęszczonej zabudowie siedzib. W takich okolicznościach doskonale spisuje się minikoparka, która pomimo stosunkowo niedużych gabarytów, może poszczycić się bardzo dobrymi właściwościami. Minikoparka okazuje się komfortowa podczas > więcej info przewożenia i dzięki niej można wykonywać wszelkie prace związane z drążeniem rowów czy wyrównywaniem terenu, również w miejscach, gdzie wielka koparka nie może dojechać.

Stabilna i wygodna koparka(zobacz: części do maszyn budowlanych) gąsienicowa

Koparki gąsienicowe sprawdzają się podczas wykonywania wszelkiego typu robotach ziemnych i budowlanych. Są konieczne podczas przeprowadzania wykopów, równania terenu, prac drogowych i wykopaliskowych. Zdarza się, że ich cechy stają się przydatne w trakcie prac odkrywkowych. Ich zaletą jest wybitna stabilność, która pozwala użytkować tego rodzaj sprzęt także w niedostępnym terenie: na zboczach, przy korytach rzek, w kamieniołomach i innych miejscach. W przeciwieństwie do koparek kołowych, koparki gąsienicowe posiadają gąsienicowy układ bieżny, co pozwala redukować niebezpieczeństwo grzęźnięcia i obsunięcia. Z tej przyczyny koparki gąsienicowe polecane są na terenach trudnych.