Co prócz węgla można wydobyć ze sztolni?

Nasze kopalnie, znane dawniej ogromnie łączyły się jedynie z wydobyciem kamiennego węgla. To rzecz jasna najistotniejszy ich wyrób, lecz nie jedyny, jaki jest tak bardzo pożądanym produktem kopalnianym.
Węgiel to rzecz jasna czołowy towar wywodzący się z rodzimych kopalń.

Niełatwo dać wiarę temu, iż to co można do tego wydobyć ze sztolni może służyć choćby do aranżacji mieszkań i nie wyłącznie. Jednak niesłychanie mile spostrzeganym ostatnimi czasy surowcem pochodzącym dokładnie z tychże czeluści kopalni jest trawertyn. Rzecz jasna pokłady jego nie pojawiają się w każdej jednej kopalni, ale w naszej ojczyźnie również i takie się znajdują. Ten tajemniczo rozbrzmiewający trawertyn to zwykły kamień naturalny z ogromnie ciekawą powierzchnią.

Czy zaintrygował Cię nasz wpis? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej projektowanie instalacji fotowoltaicznej i przeglądnij tam kolejne fascynujące posty. Nie zwlekaj!

Jego specyficzną właściwością są naturalne otwory na budowie, natomiast płyty z trawertynu są stosowane w upiększaniu mieszkań. Trzeba jednakże ująć, iż trawertyn jest mało mocnym surowcem, nieodpornym na zawilgocenia bądź zarysowania, jednakże do salonów nadaje się bardzo dobrze i tworzy jedyny w swoim rodzaju nastrój.

atesty
Kolejnym materiałem wywodzącym się z kopalnianych wydobyć będzie kreda (http://www.wkg.pl/produkty-wapiennicze/nasza-oferta/produkty/maczka-wapienna/) pastewna. Ta z kolei znajduje użycie przede wszystkim w wytwarzaniu karm lub jako dodatek do karm. Dzieje się tak stąd, że kreda pastewna jest produktem bardzo wysokiej jakości, który dostajemy w przebiegu przemiału kamienia wapniowego.

Jedne oraz drugie zaprezentowane towary, choć być może o wiele mniej powszechne od węgla kamiennego cały czas stosowane bywają w dalszych fazach produkcji, natomiast użycie mają zupełnie inne.