Jak wygląda fachowe sprzątanie biur

Rok kalendarzowy pomału przybliża się do końca. Mamy początek pory jesiennej. To dla zakładów sprzątających czas ogromnie trudny, lecz także równocześnie będzie to okres „żniw”. Aura bowiem sprzyja intensywnym robotom porządkowym. Polska, złota jesień jest ostatnim czasem by dokonać robót pielęgnacyjnych firmowego trawnika, skosić go ostatni raz przed przymrozkami, przekazać w bezpieczne miejsce delikatne rośliny .

Do tego dochodzi dodatkowo codzienne porządkowanie biur (poczytaj – ). Utrzymanie schludności w powyższym czasie jest istotnie wyzwaniem. Ze względu na słotę jak też wiatr potrzeba istotnie stalowych nerwów a także sporej kondycji fizycznej. Przy bardzo mokrej aurze nawet profesjonalne machiny czyszczące miewają problemy z dotrzymaniem kroku pogodzie.

sprzątaczka

Jest to dodatkowo czas, gdy w większości umów zaplanowane jest czyszczenie (zobacz ile kosztuje sprzątanie biura) tapicerki, czyszczenie żaluzji oraz pranie wykładzin. Na ogół pranie dywanów wykonuje się w dni wolne kiedy nie ma w biurze pracowników i klientów, albowiem pozwala to na spokojną pracę. Pranie wykładzin czasem wygląda dość dziwacznie. Przybywa na przykład wóz ze sprężarką, i przez otwory okienne wprowadza się rury. Przez nie podawany jest środek piorący czy para wodna pod dużym ciśnieniem, (jeśli sprzątanie biur odbywa się sposobem parowym). Pranie parą jest ekologicznym rozwiązaniem. Para wodna o ogromnie wysokiej temperaturze i wielkim ciśnieniu nie tylko jest w stanie wyeliminować uporczywe zabrudzenia, równocześnie jest także środkiem antyseptycznym. Jednakową metodą pierze się żaluzje. Tego typu gruntowne pranie tapicerki i dywanów zazwyczaj ma miejsce dwa razy w roku.

mycie okien
Najczęściej zarazem wykonywane jest mycie okien. Usługa ta może wydać się dosyć nieskomplikowana do przeprowadzenia, gdyż w domu starczy ciepła woda, ulubiony środek czyszczący, mocne ramiona domowego pana i gotowe! Niestety, specjalistyczne sprzątanie biur jak też mycie okien jest zadaniem troszkę w wyższym stopniu zawiłym. W biurowcach często duże powierzchnie szklane umieszczone są na dużej wysokości mało tego jednocześnie zazwyczaj nie są to okna otwierane, co znacznie komplikuje proces czyszczenia. Koniecznym jest wtenczas zatrudnienie pracowników posiadających upoważnienia do prac na wysokościach. Tak więc jesienny czas jest z pewnością najtrudniejszym okresem dla firm sprzątających.