Lampy do kuchni i lampy podłogowe przy meblowaniu nowego i stylowego domu.

Kuchnia jest centrum naszego mieszkania. Kojarzy nam się z przytulnością i przyjazną atmosferą. Tutaj są gotowane smaczne i pachnące dania, a ogromnym ułatwieniem w ich przyrządzaniu jest oświetlenie.Urządzanie kuchni to niełatwe zadanie. Nowe technologie i niezwykłe wzory sprawiają, że oświetlenie w kuchni jest energooszczędne i praktyczne. W zestawie kuchennym znajdują się lampy sufitowe, lampy sufitowo – ścienne, plafony, oświetlenie dekoracyjne LED, oświetlenie podszafkowe, oczka sufitowe – oprawy wbudowywane najwyższej jakości.

kuchnia

Autor: Dekoratornia
Źródło: www.brw.com.pl
Kuchnia musi być funkcjonalna. Oświetlenie do kuchni np. www.apdmarket.pltowywanie dań i uprzyjemnia ich jadanie. Temu lampa sufitowa wmiast na środku kuchni, powinna wisieć nad stołem. Dobrze dobrane lampy do kuchni określają także wystrój wnętrza, a nawet mogą polepszyć proporcje np. wąskich czy malutkich kuchni.

Prócz mebli, wykończenia ścian i podłóg, sprzętu AGD, najważniejsze jest oświetlenie. Zdaniem projektantów wnętrz najdogodniejsza w kuchni jest połączenie trzech sposobów oświetlenia: ogólnego – rzucającego światło z centralnego punktu na suficie (lampa wisząca przydatna np. w czasie zamiatania, ale nie gotowania, bo zasłaniamy ją sobie plecami), punktowego – lampy skierowane w wybrane miejsca (ułatwia roboty przy blacie i kuchence, np. ledowe, halogenowe) oraz dekoracyjnego – lampy stwarzające nastrój (np. kinkiety).

Projektując oświetlenie kuchni, warto nie tylko rozczłonkować lampy do kuchni ze względu na zastosowanie, ale także odpowiednio wybrać moc, rodzaj i lokalizację źródła światła. Pamiętać należy zbyt ostre światło lampy umieszczonej nad blatem szybko męczy wzrok, a za słabe – zmniejsza komfort pracy. Jeśli w kuchni bywa stół do jedzenia lub jest ona złączona z jadalnią, źródło światła winno być nad stołem czy blatem. Nad okrągłym stołem może to być tylko zamontowana centralnie lampa, nad podłużnym kilka

kuchnia

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

mniejszych, w zależności od jego długości. W kuchni, zwłaszcza złączonej z jadalnią, nalzéy zadbać również o atmosferę sprzyjającą spożywaniu posiłków. Możemy ubogacić więc wystrój o dekoracyjne lampy rzucajace rozproszone światło: kinkiety, halogeny, lampy stojące rzucajace światło ku sufitowi.

W czasie budowy nowoczesnego i stylowego wnętrza, które nawet po zmroku wyłonią walory kompozycji dekoratorskich z cienia bez konieczności załączania centralnego źródła światła dobrą funkcję spelniaja lapmy podłogowe. Dzięki nim pomieszczenia w mieszkaniu staną się czytelne i rozpoznawalne! Stosując lampy podłogowelampy podłogowe firmy apdmarket.plchodach.