Co przydaje się w kuchni

Kuchnia to bardzo ważne miejsce w domu. Wspólne posiłki stwarzają atmosferę, pozwalają odpocząć i wspaniale spędzić czas. Zazwyczaj w kuchni króluje kobieta, czasami mężczyzna, czasem gotują wspólnie, nie ma tu sztywnych reguł. Milej jednak spędzać czas jak ma się porządne wyposażenie kuchni.

fondue

Źródło: www.garneczki.pl
Czasami może się wydawać, że jeśli mamy w kuchni za wiele gadżetów to nie zmieszczą się tam niewielkie kawiarki do parzenia kawy od ale to tylko wrażenie. Trzeba mieć choć kilka przydatnych przedmiotów, szczególnie, jeśli niektóre potrawy przyrządzamy często. Zdecydowanie do tej grupy można włożyć szczypce, których możemy używać do przewracania kotletów w rondlu, wyciągania jarzyn z gotującego się bulionu i mnóstwa innych działań. Kiedy używamy szczypiec zyskujemy gwarancję, że kawałek mięsa się nie przepołowi – a to możliwe, gdy obracamy go jakimś szpikulcem.

Niełatwo wyobrazić sobie kuchnię bez suszarki do naczyń. Nawet w czasach zmywarek przydaje się ona, bo po pierwsze, nie każde naczynie można umyć maszynowo, poza tym – byw, że mamy do mycia zaledwie parę szklanek, a przecież w takiej sytuacji nie będziemy uruchamiać dużej machiny. Minęły już lata, gdy suszarka była wielkim, drucianym ohydztwem zwisającym nad zlewem na gwoździach.

Obecnie te rzeczy mogą stanowić prawdziwą ozdobę pomieszczenia.
Kolejna ważna rzecz – garnki do płyty indukcyjnej. Są one inne od standardowych. Mają wbudowaną odpowiednią płytkę w dno, która właściwie reaguje na zmiany temperatury płyty. Jeśli podejmiemy decyzję o zamontowaniu płyty indukcyjnej zakupmy też właściwe garnki, a wtedy gotowanie stanie się o wiele prostsze. Naturalnie, tego typu naczynia są droższe niż standardowe, lecz przecież nie kupujemy ich codziennie. Absolutnie powinniśmy wyłożyć trochę więcej na doskonały sprzęt. Najlepiej kupować zestawy garnków.

Jeśli często zapraszamy znajomych, lub sami lubimy delektować się w otoczeniu najbliższych dobrym alkoholem kupmy sobie zestawy do wina i fondue. Znajdziemy w nim dobrej jakości korkociąg, obrączka na butelkę zapobiegająca spływaniu kropli alkoholu na stół, czasami także termometr i zatyczka, którą można włożyć do butelki gdy chcemy przechować wino. Tego rodzaju zestaw to także świetny pomysł na prezent.

Oczywiście powinniśmy mieć także zestawy wszelkiego rodzaju szklanek do drinków, kieliszki do wódki, wina, koniaku, przydadzą się także mieszadełka. Można nawet kupić kostkarkę do lodu, albo (dji mavic air cena) podobne takiego rodzaju akcesoria. W przytulnej i wspaniale wyposażonej kuchni czas upłynie nam z pewnością miło.