W każdym mieszkaniu musimy zadbać o piękną dekorację okien – kotary albo firanki spowodują, że niejedno pomieszczenie nabierze elegancji

Niejedna pani domu lubi, gdy jej mieszkanie bywa prezentacją dobrego stylu i szyku. Cudna sofa, nowoczesne meble kuchenne i kilka innych rzeczy świadczą o celnym wystroju wnętrz.

naprawy

Autor: minniemouseaunt
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże nie powinniśmy zapominać o dekoracji okien.
Jeśli mamy życzenie, żeby w naszych oknach widniały firanki albo zasłony, to rzecz jasna mamy do tego prawo. Jednakże w ostatnich latach produktem sezonu wydają się być rolety. Posiadają przeróżne kolory i dzięki temu fantastycznie komponują się z tonacją ścian i mebli. Oprócz tego, nie trzeba ich prać – to ogromna zaleta. Nowością, która wywołuje furorę na polskim rynku, są rolety dzień-noc, które pomagają nam kierować tym jak dużo słońca wpadnie do pomieszczenia. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż w nocy jest w pokoju ciemno, a w ciepłe, letnie dni, ograniczamy wpadanie do salonu zbyt dużej liczby promieni słonecznych. Rolety zazwyczaj mocowane są do okna.
zabawa z dzieckiem

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Identycznie modne są żaluzje. Istnieją na rynku już od dawna, ale ciągle są unowocześniane. Możemy kupić żaluzje (żaluzje aluminiowe warszawa) w różnych barwach. Istnieją nawet takie, które są wykonane z drewna. żaluzje bywają pionowe i poziome. Pionowe stosunkowo regularnie kupowane są do firm, gdzie kontrola jasności również bywa bardzo potrzebna. Szczególnie jeżeli pracownicy pracują przy monitorach. Żaluzje zwykle przykręca się do muru.

Większość firm, które sprzedają żaluzje i rolety, daje również możliwość montażu. Fachowcy zrobią to szybciej niż my i na pewno efekt będzie bardziej zadowalający.