Dom drewniany czy może murowany?

Jedni zachwalają budynki z cegieł, inni domy drewniane. Kto ma rację? Wszyscy oni, gdyż obu technologiom coraz to trudniej jest wytknąć negatywy, a i wygląd budynków częstokroć bywa mylący.
Nie jest trudno bowiem wskazać domy murowane, jakie prezentują się jak z drewna, a także domy drewniane, których by nikt nie posądził o tą konstrukcję.

murowanie

Autor: mahalie
Przeczytaj, na co warto zwracać uwagę przed doborem technologii, w której pobudowany będzie budynek.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu w kontekście tego typu problematyki, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj. One również okażą się przydatne.

nie tak dawno przy zestawianiu domów w jakich wykorzystano murowanie z domkami stawianymi w technologii szkieletu drewnianego (gdyż takich drewnianych buduje się najwięcej) większa część zarzutów względem technologii drewnianej wypływała z naszej rzeczywistości budowlanej. Teraz wiele zmieniło się na lepsze głównie dzięki dopasowaniu jakości środków do europejskich norm i na ostatek pod wpływem wzrostu wymagań osób budujących. Całkowicie zmienił się również sposób finansowania budowy a także jej organizacji. W dzisiejszych czasach nieomalże wszystkie budynki jednorodzinne przynajmniej po części powstają za środki z kredytów i zapewne stąd chcemy budować je szybko a także profesjonalnie.

Pozytywem technologii murowanej jest jej wziętość w naszym kraju. Stąd w folderach gotowych projektów budynków zdecydowana większość to domki z cegły. Pod względem architektonicznym oraz funkcjonalnym budynki: https://www.biuroinwest.pl/oferta/przeglad-5-letni-budynku/ z cegieł są tak różnorodne, iż dość łatwo znaleźć pośród nich domek spełniający nasze wyczekiwania.

Nie oznacza to, że domki w technologii innej niż murowana nie mogą być wielorakie. Jednakże przez wzgląd na skromność typowej propozycji domków drewnianych za odpowiadające nam rozwiązania konstrukcyjne musimy dopłacić.