Wielu miłośników off-roadowych wojaży marzy o tym, by kupić bardzo silny samochód, który przejedzie niejedną trasę

Jeżeli jesteśmy fanem samochodów, ale nie ścigaczy, tylko masywnych aut, to powinniśmy pomyśleć o profesjonalnym dżipie. Są one idealne na pokonywanie przeróżnych nierówności i ogólnie jazdę po lasach oraz polach.
Jeżeli już kupujemy samochód, którym zamierzamy na przykład pokonywać błotniste tereny w Bieszczadach lub wjechać nim w Interior na Islandii, to należy pamiętać, że powinien on mieć mocny silnik.

skały

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykłe i miejskie autko nie da sobie rady w tak trudnych warunkach. By auto jeździło sprawnie, to powinno mieć nie tylko dobry silnik, ale też nielichą skrzynię biegów. A najlepiej jeżeli miałoby na dodatek reduktor.szczegółowe informacje Heliodon HeliodonJest to po prostu dodatkowa przekładnia, która jest umieszczona za normalną skrzynią biegów. Sterowana jest całkowicie oddzielnym systemem. Przy pomocy tego urządzenia wóz ma więcej siły na kołach, a silnik wolniej się dławi.

Jeżeli opisywana problematyka Cię ciekawi, to możesz zdobyć zbliżone dane na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www wyburzenia.

Eksperci mówią, że reduktor powinniśmy używać zawsze, gdy poruszamy się w terenie (a więc nie po asfalcie). Szczególnie jeżeli droga wydaje się być trudna i nie mamy na liczniku więcej aniżeli 50 km/h. Znawców z pewnością nie zaskoczy fakt, że reduktor może być używany wyłącznie wówczas, gdy włączony jest napęd na 4 koła. Nie jest on bezpośrednio połączony z przednim napędem, ale rzecz idzie o ogólne odciążenie samochodu.

Tego rodzaju przyrząd możemy znaleźć w sieci oraz zamontować u profesjonalnego mechanika. Pamiętajmy, żeby zamawiać reduktor z kilkuletnią gwarancją. Najistotniejsze, żeby sprostał wymogom i przydał się w podróżach.