Szalunkowa sklejka – co musisz wiedzieć przed kupnem?

Szalunkowa sklejka produkowana z rozlicznych gatunków drewna jest znanym towarem jeśli chodzi o materiały budowlane.
Płyty szalunkowe kategoryzujemy do płyt drewnopochodnych.

Ławka w parku

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Charakteryzuje ją trwałość na naginanie a także w zależności od technologii produkcji służyć może przez długi lub bardzo długi czas. Jakie zastosowania ma sklejka szalunkowa i co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego towaru. Szalunkowa sklejka czy jak który woli szalunkowa płyta jest to warstwowy surowiec. Powstaje poprzez połączenie paru powłok forniru, czyli cienkich warstewek drewna. Istnieje kilka grubości warstw, które w dykcie występują z zasady w liczbie nieparzystej. Jakie parametry i własności będzie posiadała płyta – przetestuj w promocji płyty z polietylenu-> rokad.pl/pl/c/Plyty-z-Polietylenu-PE/53 – szalunkowa, zależy w ogromnej mierze od metody lepienia warstewek jak też rodzaju zastosowanego klajstru.
rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com
prysznic

Autor: Kecko
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując odpowiedniego wyrobu możesz spotkać się z takimi nazwami artykułów jak sklejka wodoszczelna czy antypoślizgowa sklejka. Sklejka wodoodporna jest po prostu fabrykowana z użyciem wodoodpornego kleju. Często jest to klajster na podwalinie żywicy melaminowo-formaldehydowej. Jak wiadomo drewno nie jest wodoodporne, zatem wodoodporność tyczy się wykorzystanych składników dodatkowych a także klejów.

Natomiast sklejka antypoślizgowa to z zasady płyta szalunkowa jaka została obklejona dwustronnie filmem fenolowym z odpowiednim antypoślizgowym wytłoczeniem. Zależnie od drewna wykorzystanego do produkcji sklejki, możemy spotkać się z mianami: sklejka brzozowa albo sklejka sosnowa.