Nowoczesne wnętrza – zobacz, jak sprawdza się beton na podłodze lub suficie

Aktualnie jednym z najmocniejszych trendów w wykańczaniu mieszkań niewątpliwie jest przede wszystkim styl nowoczesny. Zwykle decydujemy się w podobnych przypadkach na surowe wnętrza w neutralnych kolorach, które potem można ewentualnie ożywić za pomocą barwnych dodatków.

Obecnie bardzo modny jest także beton dekoracyjny – położony zazwyczaj na podłogach lub suficie.

Masz ochotę uzupełnić swoją wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Trzeba przejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej audyt procesów technologicznych wiadomości.

Jak sprawdza się podobny beton (zobacz beton dekoracyjny cena) w małych pomieszczeniach?

podłoga betonowa

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
kawalerka w betonie
Beton bez wątpliwości najlepiej będzie wyglądał na dużych powierzchniach, jednakże podłoga betonowa może fajnie wyglądać także bez większego kłopotu w niewielkiej kawalerce – trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób właściwie zaaranżować całe pomieszczenie. Jedyny problem może sprawiać nieregularny kształt pokojów – wówczas posadzkarz będzie zmuszony wykonywać całą podłogę ręcznie, zatem po pierwsze proces prawdopodobnie będzie trwał nieco dłużej niż w przypadku dużych i regularnych pomieszczeń, po drugie zaś – będziesz musiał liczyć się z nieco większymi kosztami. Jeśli jednak zdecydujesz się na betonowe podłogi lub sufIT, koszt z pewnością nie będzie większy niż w przypadku paneli lub kafelków.

Mycie betonu
Podłoga betonowa bez wątpliwości jest jedną z najmocniej praktycznych opcji w mieszkaniu – jej czyszczenie odbywać się może właściwie jedynie za pomocą chłodnej wody, a równocześnie nie wymaga sporo szorowania jeśli jest gładki.

Podłoga betonowa oczywiście nie wybrzuszy się od wody jak niejednokrotnie mają w zwyczaju na przykład panele. Właściwie jedynym zagrożeniem dla tego typu podłogi są barwne ciecze, które w niektórych wypadkach mogą wniknąć w pierwszą warstwę betonu w Twoim mieszkaniu.