Podczas remontu bez rusztowania nic nie zrobimy

Przez cały rok na blokowiskach obserwujemy to samo zjawisko. To rzecz jasna pnące się w górę rusztowania, przy pomocy których ocieplane są budynki przed nadejściem srogiej zimy, czy maluje na wiosnę.

wiatraki

Autor: phault
Źródło: http://www.flickr.com
Stanowi to już obraz tak dobrze nam znany, że pewnie niewiele osób może wyobrazić sobie osiedlowy krajobraz bez wysokich stelaży.
Najpierw należy zastanowić się nad tym dlaczego tak naprawdę robi się tego typu rzeczy. Rusztowania Plettac od dawien dawna ustawia się przy budynkach przy różnego rodzaju pracach wykończeniowych, bądź renowacyjnych. Im wyższa budowla, tym trudniej byłoby wykonać jakiekolwiek prace renowacyjne bez udziału rusztowań. Prace na wysokości są bardzo niebezpieczne i każdy, kto ma je wykonać musi przejść odpowiednie przeszkolenie i stosować się do wszelkich norm bezpieczeństwa. Zwykłe malowanie budynku może skończyć się bardzo źle, jeśli osoba, która ma się tym zająć nie będzie zachowywać szczególnej ostrożności i nie dostosuje się do zasad w kwestii BHP. Rusztowania (zalecamy tą stronę) Plettac każdego roku umożliwiają licznym firmom również ocieplanie bloków. Jest to zabieg stosowany przede wszystkim w wypadku budynków nieco starszych, które nie trzymają już ciepła w dostatecznym stopniu. Generuje to rzecz jasna dodatkowe koszty dla mieszkańców, ponieważ muszą oni wygospodarować więcej pieniędzy na ogrzewanie swoich mieszkań. Żaden z nas nie lubi przepłacać, a spółdzielnie mieszkaniowe mają obowiązek zagwarantować ludziom odpowiednie warunki do funkcjonowania – na nie przekłada się chociażby wspomniany ciepły kąt. Ocieplanie to droga inwestycja, lecz jest konieczna w przypadku starszych budynków i na pewno jej koszty nie przewyższą kosztów, które zostałyby poniesione, w przypadku nie – pozostałe informację dostępne będą tu – wykonania ocieplenia.

Nie dałoby się zrobić tego, gdyby nie rusztowania, które choć były wynalezione wieki temu – nadal są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o tego typu prace. Każda szanująca się firma wykończeniowa musi mieć dostęp do takiego sprzętu, bo bez rusztowania ani rusz.