Wielu z nas śni o tym, by mieć swój dom – by był piękny, jak wycięty z naszych snów, musimy wybudować go osobiście

Mieć własny dom oraz własny kawałek ziemi – to marzenie znacznego odsetka rodaków. Mamy możliwość kupić stary dom. Tak bywa zwykle prościej, ponieważ mamy możliwość się od razu do niego wprowadzać.

Dekoracje kuchenne

Autor: Danny Bollinger
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie będzie on wtedy dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy.
Jeśli chcemy, aby dom (na tej stronie), w którym zamieszkamy, był idealny, to powinniśmy go sobie sami wybudować. Wtedy będziemy pewni, że każdy element oraz każdy pokój, będzie jak z naszych marzeń. Możemy posiadać ogólne albo nawet jasne wyobrażenie o tym, jak powinny być rozlokowane pokoje i gdzie chcemy mieć taras. Jednakże, aby nasze sny urzeczywistnić, musimy zrobić projekt domu. Wymaga to rzecz jasna znalezienia architekta, ponieważ to on musi stworzyć dla nas projekt. Powinien rozrysować wszystko tak, żeby budynek w realnym świecie był bezpieczny i nie zawalił się. To jego profesja i jego odpowiedzialność. Dom musi posiadać przecież fundamenty, Mury nośne oraz mocny dach. Architekt wraz z nami przygotuje układ pokoi. Musimy mu powiedzieć ile pragniemy ich mieć, jak wielki marzy nam się salon itd. Kwestii jest oczywiście sporo. On z pewnością spyta nas czy chcemy posiadać budynek piętrowy lub parterowy. Jakie chcemy mieć schody i ile łazienek. Ważną sprawą będzie także to, czy mamy zamiar mieć balkony czy może starczy nam wyłącznie taras.

Również strona, na którą będą wychodzić okna, jest znacząca. Wszyscy wiemy, że należy omijać północ, gdyż z tej strony najczęściej bywa ciemno oraz ponuro.