Czym są tak zwane nawilżacze powietrza?

Nawilżacze powietrza są to urządzenia, które szczególnie przydaje się w czasie jesienno-zimowym, gdy grzanie w domu bardzo wysusza powietrze, które wdychamy.
Może to pogorszyć nastrój, ograniczać koncentrację jak też wywoływać zawroty głowy.

nawilżacz

Autor: alcuin lai
Źródło: http://www.flickr.com

Poniektóre skutki przebywania w pomieszczeniach napełnionych suchym powietrzem obserwuje się po jakimś czasie – wypadają włosy, cera staje się chropawa, zaś w nosie mamy uczucie suchości. Okazuje się jednakże, że problemy z nawilżeniem powietrza nie występują wyłącznie w okresie grzewczym, ale i latem, kiedy powietrze – aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-hyundai/klimatyzatory-nascienne-hyundai – jest suche oraz ciężkie, szczególnie przed burzą. Długookresowa ekspozycja na suche powietrze prędzej czy później odbija się na ludzkim zdrowiu, dlatego należy zainwestować w tak zwany nawilżacz .
podjazd

Autor: 皮ㄟP&A 造園景觀實務班18期(中區職訓)
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomicie czujemy się we wnętrzach, w jakich wilgoć powietrza wynosi więcej aniżeli przewidywane przez normy 30%. Mnogie badania naukowe potwierdziły, iż optymalna dla człowieka jest wilgotność powietrza na poziomie 40-60%. W jaki sposób w prosty sposób zbadać, jakim powietrzem oddychamy w naszych mieszkaniach? Starczy zaopatrzyć się w wilgotnościomierz, jaki błyskawicznie wskaże, czy istnieje nieodzowność nawilżenia powietrza w mieszkaniu.

Czyżbyś miał ochotę na więcej tekstów na powyższy temat? Zachęcamy w takim razie do następnej strony – po prostu naciśnij to kontenery samowyładowcze i przenieś się do naszego serwisu.

Warto wspomnieć, iż nawilżacze powietrza z wyższej półki posiadają wbudowany wilgotnościomierz, zatem może się okazać, że w ogóle nie będziemy musieli nabywać dwóch urządzeń. Jeżeli nie posiadamy wystarczających środków, powietrze możesz spróbować zwilżyć „domowymi” sposobami. Najpopularniejszy jest to rozwieszenie zwilgotniałego ręcznika lub suszenie prania w mieszkaniu.

Niestety, przez wzgląd na ograniczone miejsce, nie każdy sobie może na to pozwolić. Inną znaną metodą „domowego” nawilżenia powietrza jest umieszczenie w pomieszczeniu dużej ilości roślin doniczkowych.