O jakich sprawach musimy nie zapominać kiedy wybieramy rusztowanie? Czy można na tym zaoszczędzić?

Kiedy dokonujemy wyboru rusztowania powinniśmy bardzo dokładnie określić, jakie części tej budowli są nam konieczne, a z których będziemy w stanie zrezygnować. Wszystko zależy od tego, jak dobrze to obmyślimy, ile środków finansowych przeznaczymy na to, bo z jednej ze stron wybór rusztowania zdaje nam się bardzo drogą inwestycją, ale jednakże przy odrobinie starań można zmniejszyć te koszty.
Sporo zaoszczędzimy, gdy zdecydujemy się na drewniane posty, aniżeli te stalowe.

tworzywo

Autor: Crinklecrankle.com
Źródło: http://www.flickr.com/photos/garden_and_landscape_design_products/3295661892/
Co istotne nasze rusztowanie nie traci na funkcjonalności, gdyż zyskujemy oszczędności na produkcie. drewno będzie tańsze niż stal, a jeżeli nie stracimy nic decydując się na ten pierwszy produkt, to po co mamy przepłacać. Jasną informacją może być być to, że rusztowanie (serwis) wysokie to nieco wyższe koszty. Tak się dzieje, gdyż należy zakupić dużo większą ilość podestów komunikacyjnych, co dosyć istotnie podwyższa cenę samego rusztowania.
Duże oszczędności można zyskać zrezygnowawszy z komunikacyjnego podestu na pierwszym poziomie rusztowania modułowe. Miast tego możemy po prostu tam użyć swojej drabiny. Szukając oszczędności pamiętajmy, żeby nie przesadzić w inną stronę – wybrać częsci, które nie zaczną spełniać podstawowych norm oraz przepisów.
Orzechowa kolekcja drzwi marki Classen

Autor: Classen
Źródło: Classen

Pewne tańsze rusztowania nie mają desek burtowych, poręczy czy komunikacyjnych podestów, a znaczy to, iż jest wybrakowane oraz można mieć kłopoty, gdy zjawi się inspekcja kontrolująca stan budowy oraz zabezpieczeń.

Ponadto, wadliwa konstrukcja to większe niebezpieczeństwo dla pracujących tam ludzi, a więc zawsze dokładnie to sprawdzajmy, żeby nie zrobić samemu sobie niepotrzebnych kłopotów.