Bezpieczeństwo pieszych nieprzeciętnie po zmroku.

Z pewnością sporo osób doskonale wie, iż przed kilkunastoma miesiącami zmianie uległy przepisy związane z noszeniem odblasków. Według nowych wytycznych powinna je mieć każda osoba jaka porusza się drogą nocą w miejscach, w których nie ma źródeł światła.

tapczan

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe przepisy stawiają na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych zwłaszcza w obszarach, gdzie są oni słabiej widoczni. Mają oni Zatem obowiązek zakładać elementy odblaskowe na drodze rano i wieczorem (elementy (Dystrybutor okien we Wrocławiu – czytaj więcej) odblaskowe potrzebne na drodze). Praktycznie sprowadza się to do tego, że te odblaski noszone są cały czas – nikt nie montuje ich na odzieży gdy się zmierzcha, po prostu szkoda na to czasu. Pomysłów na montowanie odblasków do naszej garderoby jest wiele. Można na przykład kupić specjalistyczne kamizelki odblaskowe, wykonane z plastiku odblaski, jakie da się zamocować do kurtek albo torby.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wiadomości wyszukasz w kolejnym niebywale interesującym artykule.

W sklepach osiągalne są także kurtki z fabrycznie zainstalowanymi odblaskami, takie buty, a także tornistry wyposażone w duże ilości elementów odblaskowych. To niezwykle ważne, by zrobić wszystko, co się tylko da i co wymagane jest przez prawo, aby zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu, szczególnie dzieciom.

Często słyszy się o koszmarnych wypadkach, w których giną piesi wskutek zderzenia z samochodem. Zazwyczaj w takich przypadkach z automatu osądzamy kierowcę – że zbyt jechał, nie zachował odpowiedniej ostrożności, coś go, z jego winy, rozpraszało, przykładowo telefon (elementy odblaskowe na drogach).

Jednak prawda jest taka, że te wypadki to wina pieszych, którzy nie zadbali o odpowiednie elementy odblaskowe na drodze, z własnej winy stali się niewidoczni dla kierujących, którzy nie mieli żadnej szansy na to, aby ich zauważyć i wyminąć. Z tego powodu warto spełniać wymagania ustanowione w nowej ustawie o bezpieczeństwie ruchu drogowego.