Chcesz zmienić wnętrze? Pomyśl o fototapecie

na dworze pada śnieg. Wpatrujemy się w białe ściany, które z mrozem i śnieżną zawieruchą się kojarzą. Przyrzekamy sobie, że jak tylko zima się skończy trzeba będzie przemalować te ściany. Mijają dwa miesiące. Zima dobiegła końca, ściana jaka była, taka jest. Dopiero w czasie kolejnych zimowych dni ponawiamy swój pomysł i ażeby zbytnio nie oczekiwać jedziemy do marketu budowlanego.

grafitti

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukujemy farby, lecz każdy kolor nie przypadł do gustu. Z jednej strony nie chcemy odcieni zimnych, z drugiej strony te ciepłe też jakieś bezsensowne, nie pasują nam do naszej koncepcji. Z jednej strony chcemy, żeby było sympatycznie, cieplej w naszym mieszkaniu, z drugiej strony coś w tych kolorach jest takiego, co nam nie pasuje.

Kiedy już jesteśmy zrezygnowani zauważamy propozycję zakupu fototapety na wymiar. Ujmuje nas wielka ilość wzorów, do wyboru, do koloru, chociaż nawet bardziej od kolorów zobaczysz tu właśnie fotografie. W zależności od tego, gdzie się chcesz popłynąć myślami możesz wybrać wielkie ośrodki miejskie w nocy, zjawiskowe widoki na pustynne krajobrazy, lasy deszczowe, jaskinie, morza. Wzory porażają swoim bogactwem i już chcesz jakiś z nich zakupić, lecz myślisz, który będzie najlepiej pasował do twojego wystroju.

W domu masz urządzone dość tradycyjnie, to oznacza to, że preferujesz antyki i starasz się pójść dokładnie tym torem, tak więc jak to ze sobą skonsolidować? Jeśli można coś podpowiedzieć, to najlepiej, aby swój wystrój zestawić z klimatem, który panuje u ciebie w mieszkaniu. Nie oznacza to jednakowoż, iż skoro jest dość spokojnie, to należy inwestować w jakieś przygnębiające, dramatyczne krajobrazy. Przecież wtedy znów możemy pogrążyć się w zimowej nostalgii.

Lepiej nabyć fototapetę pokazującą jakiś obraz: piaski, słoneczne wybrzeże, ciepłą, czystą wodę.

Równie intrygujący artykuł przedstawiany jest tutaj, zatem odwiedź stronę www i zobacz, jakie informacje tam odnajdziesz. One też Cię zaciekawią.

Możemy też pomyśleć o jakimś południowym, słonecznym słońcem mieście. Jeśli boimy się, iż w naszym domu jest za zimno pamiętajmy, że z fotografii powinno bić ciepło, powinno to być wyczuwane od samego wejścia do pokoju.

Generalnie wybór fototapet jak jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla własnych potrzeb.

Zainspirował Cię nasz artykuł? Będzie nam przyjemnie, jeśli zdecydujesz się na przeglądnięcie innych. Po prostu kliknij w źródło (http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/olimpia-port/) i wejdź do następnej witryny.

Czy wolisz ciepłe, letnie krajobrazy a może jednak zimne, zawalone śniegiem pustynie, a może miejski pejzaż to wszystko możesz przypasować do swoich aranżacyjnych potrzeb. Najlepiej wybrać parę wzorów, a następnie pomyśleć, który będzie tym najwłaściwszym. Szkoda bowiem by było, gdybyśmy po przyklejeniu tapety zaraz chcieli ją wymieniać na nową.