Z cyklu przydatne porady – dekoracje mieszkania

Dekorowanie wnętrz to obecnie bardzo modny temat. Dzisiaj już wielu rodaków obserwuje najnowsze trendy w projektowaniu i przemyśle meblarskim. Wydaje się mnóstwo branżowych czasopism, które mają swoich oddanych czytelników. Produkowane są również cykle telewizyjne na ten temat, które mają rekordową oglądalność. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nasze wnętrze może mieć ogromny wpływ na dowolny obszar naszej aktywności. Wnętrza, w których spędzamy czas, powinny zostać w odpowiedni sposób urządzone.

nowoczesny pokój

Autor: Residorm Öğrenci Yurdu
Źródło: http://www.flickr.com
Znamy to przecież doskonale z własnego doświadczenia, że nie potrafimy się wystarczająco skoncentrować w pokoju, w którym panuje bałagan. Ta sama reguła tyczy się miejsc, w których mamy zamiar się relaksować.

Wszyscy, którzy interesują się tematyką dekoracji wnętrz, orientują się doskonale, jak ogromne znaczenie odgrywają właściwe dobrane dodatki. To przecież charakterystyczne elementy dekoracyjne dodają pomieszczeniu właściwego stylu.

Ciekawi Cię opisywany wątek? Jeśli tak, to po przejściu do wpisu (http://www.projektoskop.pl/garaz/) znajdziesz podobne interesujące informacje, których nie zapomnisz przez długi czas.

Niezwykle modne w tym sezonie są monochromatyczne (zobacz więcej) aranżacje. Jeśli i nasze pokoje opanowała jednolita gama kolorów, trzeba ją przełamać jakimiś wyraźnymi akcentami. Wystarczy wykorzystać poduszki ozdobne w kontrastowym odcieniu i już uzyskamy wyjątkowy efekt. Jestem niezmiernie uszczęśliwiona z moich ostatnich zakupów. Śliczną poduszkę ozdobną odnalazłam w jednym z marketów meblarskich. Popatrz na link odsyłający do najnowszych propozycji, a może i Ty znajdziesz coś dla siebie. Dodatkowo, pozbędziemy się uczucia przesytu, które często występuje w takich stylizacjach.

niebieskie zasłony

Autor: Louise Cohen
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym pomysłem na podrasowanie naszego wnętrza, są zasłony okienne. Pomogą nam one przemienić klimat wnętrza. Jest to także dobry pomysł na podrasowanie dotychczasowej aranżacji niewielkim sumptem. W dobrych sklepach meblowych odnajdziemy ogromny wybór tekstyliów okiennych, w przeróżnych kolorach. Jeszcze jakiś czas temu panowała moda na tak zwane firany spaghetti, które doskonale nadadzą się także jako element dzielący pomieszczenie.

Nie zapominajmy o odpowiedniej aranżacji w pokoju naszych pociech. Warto zakupić stylowe mebelki, a także zatroszczyć się o odpowiednie światło. Również zasłony dla dzieci możemy odnaleźć w przeróżnych kolorach. Możemy także zdecydować się na zasłonkę z postaciami z ulubionej baśni naszych pociech.