Termoizolacja w granulkach

Termoziolacja w granulkach doskonale sprawdza się w miejscach, które niełatwo ocieplić matami w sposób umożliwiający uchować ciągłość ocieplenia. Przydaje się zarówno do nowo stawianych, jak i do odnawianych budynków.
W ten sposób możemy docieplać z trudem przystępne powierzchnie stropodachów oraz skośnych dachów konstruowanych z wiązarów kratowych, pod którymi nie ma użytkowego poddasza.

Wypełnienie – (pełna treść) styropianem wykorzystuje się też do zapełniania powietrznej szczeliny w ścianach warstwowych w trakcie ich ocieplania. Częstokroć stanowią warstewkę stropu bądź drewnianej podłogi.
rynny

Granulatu nie rozmieszcza się ręcznie, lecz wdmuchuje z pomocą specjalnego przyrządu. Izolacji możesz więc nadać opcjonalną grubość. Roboty są prowadzone zwykle wtedy, kiedy domek jest już w stanie zamkniętym. Trwają znacznie krócej niż rozmieszczanie izolacji w płytach czy też matach. Surowca nie składuje się na miejscu budowy. Przywozi go brygada wykonująca prace, natomiast płaci się za niego według faktycznego zużycia. Jako izolacje nadmuchiwane w trudno osiągalne miejsca wykorzystuje się tak granulaty, jak i regranulaty ze styropianu. Granulat to „nadmuchany” polistyren – produkt, którego użytkuje się do wytwórczości płyt styropianowych. Ma formę drobnych granulek średnicy 2-9 milimetrów. Od metody spieniania polistyrenu zależy waga, którą uzyska granulat, a także jest to zazwyczaj od 11 do 27 kg/m3.

Z kolei reglanulat ze styropianu (styropapa producent) powstaje z pokruszonych styropianowych płyt, więc jego granulki posiadają kształt nieregularny. Dominującą frakcją będą granulki 5-milimetrowe, a wielkość pozostałych jest w granicach od 2 do 10 mm.