Porywające dusze dzieła sztuki – poradnik dla wybrednych

W świecie, w którym ciągle musowo za czymś gonić, coś osiągać i zdobywać, wielu z nas nie umie bądź nie może znaleźć chwili na oderwanie się od codzienności i zwrócenie uwagi na harmonię i piękno. Ucztę dla zmysłów gwarantuje nie tylko relaksująca muzyka, ale również podziwianie porywających widoków, w tym także tych sztucznie tworzonych, przedstawianych na obrazach. Kiedy ostatnio byłeś w galerii, żeby popatrzeć na cudowne obrazy malowane przez dzisiejszych artystów bądź wybitnych malarzy popularnych od dawna? Może pora to zmienić…

obraz

Autor: floodllama
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdziwy artysta jest w stanie namalować zapierający dech w piersiach obraz, na którym można zachwycać się godzinami i za każdym razem wzbudza taki sam zachwyt jak na początku. Obecnie nie jest łatwo zyskać sobie pod tym względem uznanie – możliwość korzystania z internetu i innych środków przekazu powoduje, że odbiorcy mają do czynienia z przeróżnymi artystami, mogą zestawiać ich dzieła, oceniać – konkurencja jest więc duża. Z drugiej strony artysta może trafić ze swoimi obrazami do większego grona klientów, zwiększając w ten sposób swoje szanse na odnalezienie prawdziwych zwolenników jego dzieł. Może wystawić swoje obrazy na sprzedaż w internecie i w którymś momencie na pewno znajdą się chętni, którzy przynajmniej w ten sposób mogą poobcować ze sztuką i w niej uczestniczyć.

Jeśli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście niesamowitego? Nie ma najmniejszego kłopotu – spójrz na to a satysfakcja będzie zapewnione.

Obecnie galerie i aukcje w internecie cieszą się dużym uznaniem, ponieważ oferują korzyści zarazem artyście, jak i odbiorcy dzieła. Pierwszy ma możliwość udostępniać swoje prace i przemówić do sporego grona osób, drugi, bez wychodzenia z domu może zamówić obraz, na który chciałby patrzeć co chwila wstając o poranku albo kładąc się późną nocą. Często trzeba przejrzeć wiele obrazów nim znajdzie się ten jeden naprawdę porywający nasze serce i właśnie dlatego warto oglądać i porównywać. Wielu z nas nierzadko nawet tak do końca nie wie jakie w istocie „rzeczy” przypadną nam do gustu, oglądając różne obrazy z osobliwymi motywami, namalowanymi za pomocą różnych technik i tak dalej uczymy się samych siebie i poznajemy swoje potrzeby. Obraz musi mieć to coś, ale to coś dla nas, co sprawi, że zapragniemy mieć go u siebie i za każdym razem będziemy przeżywać wspaniałe emocje patrząc na niego. Dlatego właśnie należy szukać dopóki się nie znajdzie.