Betonowa posadzka – plusy oraz minusy

Betonowa podłoga zyskuje coraz to ogromniejszą popularność. Jeszcze nie tak dawno kojarzona wyłącznie ze starym, opuszczonym wnętrzem, w chwili obecnej uznawana bywa za trend w aranżacji pomieszczeń.

pomiary

Autor: Jaga
Źródło: Jaga
Wybierana ochoczo z tego względu, iż spaja jak też wizualnie powiększa przestrzeń. Podpowiadamy, jakie wady i zalety ma betonowa posadzka a także na co należy zwracać uwagę podczas wyboru. Podłoga stworzona z betonu sprawdza się nie jedynie we pomieszczeniach nowoczesnych, lecz też w mieszkaniach urządzonych w stylu glamour czy ostatnio popularnych tzw. loftach. Jest też interesującym rozwiązaniem, jeżeli idzie o aranżację publicznych miejsc. Bez wątpliwości jej największy pozytyw to wizualne powiększenie niedużych pomieszczeń, a dodatkowo posadzka betonowa polerowana kreuje neutralne tło dla mebli albo dodatków umieszczonych w danym wnętrzu.
Wybierając podłogę z betonu, powinniśmy zastanowić się nad konkretnym typem. Do wyboru mamy posadzkę z betonu zacieranego albo polerowanego. Zacierana wersja jest wyrównana tzw. zacieraczkami, ręcznymi albo mechanicznymi. To za ich sprawą pozyskujemy matową powierzchnię. W owym wypadku wiercenie w betonie zacieramy zaraz po wylaniu. Przed ową czynnością można go trochę urozmaicić, dodając farbujące utwardzacze, między innymi w kolorze grafitowym albo platynowym. Po przeprowadzonym zatarciu podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/podloga-jesionowa.html) będzie satynowo-matowa.

Z kolei betonowa posadzka w wydaniu połyskującym to podłoga wygładzana. Często wybierana z tego względu, że prezentuje się bardzo elegancko. Tu już dużą rolę gra polerowanie, jakie polega na polerowaniu szlifierką ze średnicami diamentowymi.