Zalety i minusy betonowej posadzki

Jak każda posadzka, tak też betonowa ma swoje zalety i wady. Niezaprzeczalną zaletą będzie wytrzymałość na uszkodzenia, takie jak: rysy, ścieranie albo pękanie.
Mycie także nie przysparza kłopotów, ze względu na to, iż betonowa posadzka jest całkowicie bezspoinowa, czyli nie ma szczelin rozdzielających podłogę na odcinki.

posadzki betonowe warszawa

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
studenci

Autor: HRS Poland
Źródło: http://www.flickr.com
Masa betonowa nie zawiera też chemicznych substancji, a proces wylewania jak też polerowania jest nieszkodliwy dla przyrody. Pamiętajmy, że betonowa posadzka jest stosunkowo niedroga.nieruchomości (sprawdź ofertę zarządzania nieruchomościami)Takie dokładnie atuty posiadają posadzki betonowe Warszawa to miasto, w którym bez kłopotu odnajdziemy firmę trudniącą się kładzeniem tego typu podłóg.
Wadą natomiast jest przygotowanie, albowiem wymaga dużo wytrwałości jak też czasu. Beton jest zimny, stąd dobrze jest zainwestować w ogrzewanie podłogowe. Pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, to za ich sprawą zachowamy podłogę w stanie nienagannym przez wiele lat. Bardzo ważna będzie także impregnacja specjalnym środkiem, jaki nadaje połysk. Posadzek betonowe wbrew pozorom są łatwe w utrzymaniu schludności.

Czy odnosisz wrażenie, że zredagowany przez nas wpis jest nietuzinkowy? Jeżeli tak, to ponadto zgłąb również zamieszczony tutaj (http://www.purevent.pl/serwis-wentylacji-klimatyzacji/) inny tego typu artykuł.

Są wytrzymałe na ścieranie czy na wsiąkanie wody. Do tego, jeśli zdarzy się, iż po pewnym okresie zmienimy zdanie i postanowimy ułożyć parkiet, bez obaw możemy to wykonać. Betonowa posadzka ma coraz więcej zwolenników. Dzieje się tak dlatego, iż z upływem lat nastał zupełnie inny styl w aranżacji naszych wnętrz. Dziś nie stawiamy na dostatnie dekorowanie, a wręcz przeciwnie – na proste formy, częstokroć wykończone betonem oraz szkłem.

Głównym ich pozytywem jest uniwersalność, dlatego że betonowa podłoga sprawdzi się tak w małych, jak i dużych mieszkaniach, bez względu na typ Wnętrza, czy to kuchnia, bądź umywalnia, a nawet salon.