W naszym kraju istnieje dużo domów, które mają płaskie dachy – je również powinniśmy w jakiś sposób ocieplać

Mimo że niejeden z nas mógłby podumać, że prosty dach jest przecież… (jak sama nazwa wskazuje) prosty, to jednak nie będzie to prawda. Przecież każdy dach powinien mieć jakiś spadek, by miała możliwość z niego spadać deszczówka.

stos dokumentów w pudełku

Autor: Andrea DG
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
cena

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W latach komunizmu, ale również i w dzisiejszych czasach projektuje się mnóstwo budynków z prostymi dachami. Można zaryzykować stwierdzenie, że moda cyklicznie wraca. Oczywistym jest, że funkcjonujemy w takim klimacie, że dachy trzeba ocieplać. W przeciwnym razie byłoby tak, że zbyt dużo płacilibyśmy za ogrzewanie, a w środku nadal byłoby dość chłodno. Dachy płaskie można wyłożyć papą i ocieplić styropianem. Jak już napisane było wcześniej, pomimo pozornego bycia płaskim, żaden dach – źródło artykułu – nie powinien taki być. Aby otrzymać chociaż minimalny kąt nachylenia wycina się z płyt styropianowych kliny. Wykorzystuje się w tym celu specjalne maszyny. Rzecz jasna, cięcie (http://bth.pl) ukośne możemy wykonać samemu i pod wybranym przez nam kątem. Kliny styropianowe z reguły używa się w narożach budynków i przy kominach przed położeniem papy. Celem jest rzecz jasna zapobieganie załamania się papy, ale także właściwe profilowanie dachu. Kliny powinny być należycie zakamuflowane. Musimy pamiętać o tym, aby zamawiać kliny tylko od polecanych producentów, którzy posiadają atesty jakości. To niezwykle ważne.

Nikt przecież nie myśli o remoncie dachu na kilka lat. Każdy pragnie, aby dach spełniał swoją funkcję bez zarzutów przez przynajmniej 50 lub nawet 100 lat. Dlatego tak ważna jest jakość materiałów oraz profesjonalne wykonanie.