Jak dużo dziś kosztuje budowa domku?

Nowe wymagania tyczące się energooszczędności domów podniosły koszty budowy domu. Wygląda na to, iż następne lata będą znaczyły dla indywidualnych inwestorów jeszcze większe wydatki.
Wszystko za sprawą nowych rozporządzeń dotyczących energooszczędności domków.

To konsekwencje zarządzenia ministerstwa infrastruktury dążącego do hamowania emisji dwutlenku węgla do powietrza.

Sympatykom dokładnej informacji zalecamy ten portal (https://www.ladowarki-lublin.pl/), ponieważ nie dosyć, że mówi on o zbliżonej problematyce, to wykonuje to też w bardzo ekscytujący sposób. Kliknij i zobacz!

Pewnym ze sposobów walki z owym zjawiskiem ma być budowanie domków wyposażonych w bardziej ekologiczne grzewcze mechanizmy. Wiążące projektantów przepisy określają jaki poziom tzw. wskaźnika Ep (zużycia pierwotnej energii) powinien osiągać nowo budowany obiekt lokalowy. Przy inwestycjach wykonywanych w roku 2018 Ep powinien równać się 95, docelowo, w 2021 roku, powinien zejść do pułapu 70. Jeśli idzie o ceny materiałów budowlanych, w minionym roku dość mocno poszybowały one do góry. Idzie o ceny podstawowych materiałów, takich jak dla przykładu zaprawy tynkarskie.

Muzykanci, zespół muzyczny

Autor: tanyaboza
Źródło: http://www.flickr.com
Co niniejsze regulacje znaczą dla stawiających domki? W bardzo wielu sytuacjach w nowo powstających budynkach trzeba będzie wykorzystać tak zwane solary do ogrzewania wody czy zastosować kocioł na biomasę zamiast kotła gazowego. Zmiana mediów grzewczych to tylko jeden ze sposobów dostosowania projektów do nowych warunków technicznych. Zaostrzeniu uległy także wskaźniki tyczące się izolacyjności cieplnej przegród. Wszystkie te zmiany wymuszają projektowanie domków w wyższym stopniu energooszczędnych aniżeli niegdyś.

Nie wystarczy więc już na przykład styropian ( http://styro-papa.pl/pl/styropapa-cennik/ ) o szerokości 10 cm, musimy zaprojektować taki o szerokości 15 cm. To, mimo że w niedużym stopniu, powiększa koszta budowy domu.