Wybierasz elewację ? Proponujemy modne rozwiązania

Elewacje przede wszystkim chronią ściany zewnętrzne budynku przed działaniem atmosferycznych czynników i uszkodzeniem mechanicznym.
Odpowiednio zaprojektowane i dobrane spełniają również dekoracyjną funkcję.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej projektanci łączą parę materiałów tworząc wyszukaną całość. Elewacje wykańcza się po zakończeniu wszelakich prac mokrych w pomieszczeniach. W większości nowiuteńkich domków zewnętrzne ściany dociepla się po czym tynkuje, dobierając barwę tynku do dachu, okien oraz bramy garażu. Coraz więcej inwestorów upiększa też elewacje swoich budynków kamieniem bądź rozmaITego typu okładzinami je imitującymi.

Jeżeli masz możliwość zdobyć inne dane na ten wątek, to wykorzystaj to i wejdź na poniższy odsyłacz i przeczytaj informacje (https://drabest.pl/pl/blog/post/27_normy-drabiny-przemyslowe?page_type=post).

Możliwości wyboru jest mnóstwo.

Lampa podłogowa ALICE w kolorze brown sprawdzi się w przestronnym wnętrzu…

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Wrzesień to idealna pora na wykończenie elewacji. W upalne, słonecznie dni, gdy temperatura powietrza przekracza dwadzieścia pięć stopni Celsjusza, elewacja może nazbyt szybko wysychać, zanim odpowiednio zwiążą się z podłożem – w rezultacie tynki mogą odpadać. Na ogół wczesną jesienią upływa parę miesięcy od wymurowania murów oraz przykrycia domu dachem. Po tym okresie budynek nie powinien już za bardzo osiadać. Jeśli jednakże wnętrza nie zostały jeszcze otynkowane, a posadzki wylane, lepiej będzie z wykańczaniem elewacji poczekać do wiosny, kiedy to prace mokre w pomieszczeniach będą ukończone.

W celu wyrównania chłonności murów i uniknięcia powstawaniu potencjalnych plam na elewacji, podłoże pod wszelkie typy tynków cienkowarstwowych warto zagruntować tzw. tynkarskim podkładem. Rekomenduje się także dobranie środka gruntującego na odcień zbliżony do przyszłej fasady, co zabezpieczy przed przebijaniem barwy bazy w głęboko fakturowanych tynkach.