Jaki odcień drzwi wewnętrznych wybrać – informator

Czy zabarwienie drzwi zestawiać do zabarwienia drewnianych okien czy też posadzki? Jak łączyć odmiany drewna?
Obie metody doboru wewnętrznych drzwi będą dobre. Kolor wewnętrznych drzwi może być taki sam jak odcień posadzki.

drzwi wewnętrzne

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie to szczególnie efektowne przy ciemnych podłogach z egzotycznego drewna. Okna wykonane z drewna są bez wątpliwości mocnym fragmentem pomieszczenia i selekcjonując materiał na podłogę bądź Drzwi wewnętrzne, powinniśmy brać mieć na uwadze ich kolor. Nie znaczy to jednakże, iż drzwi powinny być koniecznie z takiego samego gatunku drewna. Dobierając kolor wewnętrznych drzwi do okien drewnianych, zwróćmy uwagę, że ramy okienne przeważnie zdają się ciemniejsze, bowiem widzimy je pod światło słoneczne. Niemniej jednak sprzęty bądź drzwi z identycznego drewna spostrzegamy w bezpośrednim oświetleniu, natomiast podłogę oświetloną ostrym światłem z okna – więcej na stronie – czy też lampy z odblaskami otoczenia. W tak różnych warunkach to samo drewno przedstawia się zupełnie inaczej. Biorąc to pod uwagę, możemy łączyć różnorodne typy drewna, starannie zestawiając odcienie.

Nie zwlekaj – naciśnij odnośnik i raduj się opublikowanymi tam świeżymi postami. Zapewne pogłębią one Twą znajomość rzeczy na powyższy temat.

Drewno może być w kolorze naturalnym albo podbarwione. Metoda ochrony znacząco wpływa na odcień.

Ograniczając się do odcieni uniwersalnie przyjętych jako kolory naturalne, można przyjąć, że dobre będą połączenia na zasadzie przeciwieństwa: jasne drewno, tj. koto, klon albo jasny dąb, możesz spokojnie skonfrontować z drewnem ciemnym. Jeżeli natomiast pragniemy wybrać odcienie wewnętrznych drzwi jak najbardziej podobne, najpewniej postawić na ten sam gatunek.

Jeżeli płaszczyzna posadzki bądź drzwi ma zróżnicowany kolor, najczęściej pośród owych kolorów znajdzie się taki, do jakiego możemy dobrać inny fragment.