Światło w projektowaniu pomieszczenia

Oświetlenie boczne, kinkiety lub lampy stojące w aranżacji pomieszczenia to mistrz kreacji. Wybierając oświetlenie wnętrza miej na uwadze, iż plafony odwrócą uwagę od mniej ciekawych elementów wystroju, koncentrując ją na tych efektownych a także sprawią, iż aranżacja wnętrza stanie się przytulna. Jakie wybrać oświetlenie wnętrza? Czy warto montować plafony łazienkowe?

Oświetlenie pokoju

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Czy starczy tylko górne oświetlenie pomieszczenia? Jaka aranżacja wnętrz będzie nastrojowa? Wybór nieodpowiedniego oświetlenia pokoju jest nadzwyczaj ważny. Jeżeli pragniesz mieć piękną aranżację pomieszczeń, nie kupuj wszystkich lamp z jednej serii, gdyż wnętrze stanie się nudne. Oświetlenie wnętrza: kinkiety, żyrandole dopasuj do siebie i do wystroju wnętrza – (Jeger). Jeśli nie czujesz się w tym mocna, wybierz takie lampy oraz kinkiety, które wiąże materiał, z którego zrobiono korpus, lub tonacja kloszy.

Całkowita rezygnacja z oświetlenia centralnego w pomieszczeniu jest omyłką – prędko się przekonamy, iż bywa ono konieczne (chociażby w trakcie porządków). Jeśli nie chcemy instalować ozdobnego żyrandola we wnętrzu (zwłaszcza w niskim pomieszczeniu, jakie może zostać nim przytłoczone), ograniczmy się do obojętnego plafonu. Można sobie za to pofolgować, aranżując oświetlenie boczne pokoju – kinkiety, lampa podłogowa ze ściemniaczem, stołowa jak też te własnej roboty, przynoszące niesamowite efekty świetlne! Dzięki nim poprawimy proporcje pokoju oraz nadamy mu oryginalny klimat, jednym słowem – aranżacja pomieszczeń zyska nowy wymiar estetyczny.

Oświetlenie pokoju: wskazówki stylisty: Gdy nasze oświetlenie pomieszczenia to lampy mniej wyrafinowane, pamiętaj że będą się dobrze czuły w mnogim gronie. Dobrze jest powiesić parę prostych lamp, a rezultat w aranżacji pomieszczenia będzie doskonały. Lampy bardzo ozdobne lepiej prezentują się solo. W związku z tym takie oświetlenie wnętrza dobrze przemyśl jak też wyeksponuj. Kinkiety w pomieszczeniach instaluj na jednej wysokości – unikniesz bałaganu w aranżacji pomieszczenia. W pomieszczeniu kuchennym najlepiej przedstawiają się lampy kuchenne wiszące zawieszone ponad stołem jadalnym. Powinny one oświetlać zarówno stolik jak i siedzące wokół niego osoby.