Jak przedstawia się porównanie wyboru lokum między rynkiem wtórnym, a pierwotnym? Jakie są plusy i minusy?

W pewnym momencie przychodzi taki czas, iż podejmujemy decyzję o zakupie własnego mieszkania. Rozważamy w takim wypadku zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, lub też mieszkania z drugiej ręki. To, którą decyzję wcielimy w życie na pewno zależy od różnego rodzaju spraw. Co przemawia za jedną albo za inną z opcji?

Osoby nabywające swoje lokum najczęściej korzystają z pożyczki. Rzadko zdarza się, iż mieszkanie kupujemy za gotówkę. Jeśli bierzemy kredyt, to z reguły chcemy sprawdzić czy nie można skorzystać z jednego z programów, jaki pomógłby nam trochę zmniejszyć koszty. Natomiast jeśli chcielibyśmy z niego skorzystać to z reguły dotyczy to jedynie mieszkań nowych. Dlatego właśnie gdy chodzi o nieruchomości (Royal – nieruchomosci koszalin) Wrocław rynek pierwotny cieszy się sporą popularnością. Tak jak w wielu większych miastach deweloperzy prowadzą wiele różnych inwestycji, z tego względu wybór takich lokali jest naprawdę spory – .
domy jednorodzinne

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com
Własne nowe lokum, to gwarancja, iż będzie urządzone dokładnie tak, jak chcemy. Kupowanie lokalu z rynku wtórnego to z pewnością konieczność pójścia na kompromis, albo też męczące prace remontowe, aby dostosować wszystko w taki sposób, jak chcemy. W przypadku nowego mieszkania apartament pogorzelica wprowadzamy się już do przestrzeni urządzonej według naszego planu oraz co ważne całkiem nowej wraz z całym budynkiem. W takim wypadku nie trzeba się przejmować brzydką, zaniedbaną klatką schodową, czy problemami z budynkiem, typu przeciekający dach, albo spadający tynk na zewnętrznych ścianach.
Dużo bilbordów

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com
Lato

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Sytuacja z rynkiem pierwotnym wygląda też podobnie, gdy interesują nas domy na sprzedaż Wrocław bowiem ma w ofercie nie jedynie mieszkania, ale również właśnie gotowe domy – odwiedź stronę. To idealna opcja dla tych, którzy nie chcą się stresować załatwianiem sporej ilości formalności wiążących się z budowaniem własnego domu od początku. Kiedy chodzi o własne lokum, to na pewno ważną sprawą jest lokalizacja. W przypadku rynku wtórnego na pewno prościej będzie zakupić mieszkanie bardzo blisko centrum dużego miasta. Rzadko wszak jest tak, iż nowe inwestycje, które są tworzone znajdują się w centrum, a nawet jeśli tak jest, to są bardzo drogie. Dlatego właśnie gdy zależy nam na mieszkaniu w samym centrum to nieruchomość z z drugiej ręki może być lepsza. Natomiast w innym razie, dobrze będzie sprawdzić oferty nowych lokali.
Wiele ludzi chciałoby mieć spokój we własnym domu, dlatego decyduje się na mieszkanie poza ścisłym centrum.

Niektórzy przeprowadzają się za miasto, by tam zamieszkać w całkowitym spokoju. Decyzja o kupnie lokum nie jest łatwa, należy zastanowić się, jakie mamy priorytety. Jednak wizja zamieszkania w całkiem nowej oraz ładnie zaaranżowanej przestrzeni w bloku całkowicie nowym jest czymś kuszącym. Dlatego sporo osób się na ten krok decyduje.