Czy typ podłoża zadecyduje o atmosferze pomieszczeń w domu ? Które surowce będą cenione?

Utworzenie miłego klimatu w domu związane jest również z koniecznością wykonania odpowiednich podłóg. To, którego materiału użyjemy, będzie miał wpływ na ostateczny wynik.

parkiet hajnówka

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Jakie mamy możliwości ?

deska jesionowa

Autor: David Hilowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno doskonałym surowcem na podłogi jest deska jesionowa – deska z jesionu. Ogólnie drewno należy do tych wdzięcznych surowców, których zastosowanie nadaje świetny wynik niemalzawsze. Pomieszczenie zaczyna być bardziej przytulne, gdyżdrewno czyni, iż wystrój wnętrza się ociepla. Kolory drewnianych desek mogą być różne, natomiast na pewno uda się wybrać odcień, jaki będzie pasować do całości. Zawsze również możemy kolor zmienić, stosując lakierobejcy, jaka nie dosyć, że chroni, to nadaje właściwy odcień, a poza tym nie kryje pięknych słojów drewna. Parkiet Hajnówka posiada spory wybór różnorakiego rodzaju materiałów, przez które podłoga będzie się prezentowała świetnie – tego autora.
Bardzo częstym surowcem stosowanym na podłoża są kafelki. Obecne ceramiczne płytki to spora liczba kolorów oraz form. Można nawet wyszukać takie, jakie imitują drewno. Jednak nie zapominajmy, aby wybierać te przeznaczone na podłoże tak, by posiadały konkretną jakość.
Kafelki na podłożu są bowiem narażone na szybszą eksploatację, ścierają się szybciej aniżeli te na ścianach. Zwracajmy uwagę na stopień ich trwałości i ścieralności, by służyły jak najdłużej.

Poza tym, szczególnie w przedpokoju powinny one być antypoślizgowe, gdyż wchodząc do domu w mokrych butach, łatwo można zrobić krzywdę. Są poza tym inne materiały nadające się na podłoże, jednakże dwa powyższe są z pewnością jednymi z bardziej popularnych.